Cairns bezocht ik met één doel: Nemo vinden in het Great Barrier Reef. Of die missie geslaagd is, lees je verder in dit artikel. Cairns zelf is een drukke havenstad met een mooie esplanade waarlangs je kan wandelen. De mensen in deze stad leven buiten! Dat is te merken aan de vele barbecuestandjes, cafés en fitnessmogelijkheden langs de esplanade. De stad nodigt je uit om hier actief aan deel te nemen door zijn open mentaliteit.
We kozen ervoor om 3 nachten te verblijven in Cairns gezien er het hele jaar door aangenaam warm is, ook in de winter. Logeren deden we in het uitstekende DoubleTree by Hilton Cairns hotel dat aan de esplanade gelegen is. Meer info vind je onderaan in dit artikel.
Cairns heeft helaas geen mooi strand zoals je hierboven ziet. Wil je toch zonnen op het strand? Dan moet je al snel de bus pakken richting het noorden naar onder andere Trinity Beach. In oktober 2012 werd dit strand verkozen tot het beste strand van Cairns. Het water is er kalm en het strand familievriendelijk. Op zoek naar meer luxe dan ga je nog iets verder naar het noorden richting Palm Cove. Daar kan je terecht voor de palmbomen, sterrenrestaurants en spa’s.
Great Barrier Reef bezoeken
Het Great Barrier Reef is één van de toeristische trekpleisters in Cairns. Je kan het op verschillende manieren bezoeken. Snorkelen, duiken en zeilen zijn slechts enkele van de opties. Bovendien bieden meerdere kuststeden je de mogelijkheid om aan boord van een schip te gaan richting het rif. De grootste vertrekplaats is echter Cairns. Vandaar dat ik er ook voor koos om in Cairns een touroperator te zoeken.
Wij kozen Reef Experience waarbij zowel duiken, snorkelen, eten en transport inbegrepen waren in de prijs. Alsook bezochten we 2 locaties in het Great Barrier Reef. Meer info over onze keuze vind je onderaan in dit artikel.
Op excursie naar het Great Barrier Reef
Op de dag van onze tour zou ik worden opgehaald aan ons hotel. Dit was inbegrepen in de prijs. Het duurde echter even vooraleer het busje bij mij was. Bleek dat mijn vriendin en ik de laatste waren die moesten opgepikt worden waardoor we zo’n twintig minuten later dan afgesproken pas vertrokken.
Bij de boot kreeg ik meteen mijn snorkelmateriaal in handen en moest ik een medische vragenlijst invullen. Er werd ook gevraagd of we gingen snorkelen én duiken of enkel zouden duiken. Daarvoor hadden ze ons laten weten dat de oceaan die dag redelijk woest was waardoor we afzagen van het duiken. Jammer voor ons geld! Hou hier dus zeker rekening mee als je een tour boekt want tours waarbij je enkel kan snorkelen zijn een pak goedkoper!
Het ontbijt dat bestond uit hotdogs werd aangeboden en na een korte uiteenzetting over de veiligheid zetten we vaart richting de eerste snorkellocatie. Je krijgt echter niet veel tijd om je ontbijt te halen want tegen dat ik gesetteld was, waren de schalen al weggenomen. Geen ontbijt dan maar…
Snorkelen in het Great Barrier Reef
Tijd om te snorkelen! Wetsuit, masker en snorkel aan werden we haast in het water geduwd. De service was dus niet om over naar huis te schrijven… Het Great Barrier Reef daarentegen was dit wel! De golven waren redelijk groot waardoor ik (als onervaren snorkeler) aanvankelijk vaak water binnen kreeg. Toen ik dit onder controle had, kon het echte genieten beginnen!
In vergelijking met de natuurpracht die ik in de Whitsundays aanschouwde, was dit fenomenaal! Toen was ik al onder de indruk, maar dat vervaagt bij dit onderwaterspektakel. De kleuren van het rif waren immens helder en de vissen waren veel groter en diverser.
Het Great Barrier Reef is het grootste levende organisme ter wereld en bestaat uit meer dan 2900 individuele riffen. Het strekt zich uit over 2600 kilometer! In 1981 werd het zelfs geselecteerd voor de werelderfgoedlijst.
Grote stukken van het koraalrif zijn over de jaren heen jammer genoeg beschadigd geraakt door stormen, opwarming van het water en koraaletende zeesterren. Hierdoor gelden strenge regels voor de toeristen die een duik wagen rond het rif.
Zoals je ziet hebben we heel wat kleurrijke vissensoorten gespot. We hebben ook zelfs een clownfish zoals Nemo tegen gekomen en een maanvis die geel is met zwarte strepen. Echter hebben dit niet op onze onderwatercamera kunnen vastleggen.
Het eten op de boot
Na een ochtend gesnorkeld te hebben kregen we ’s middags een barbecue met worstjes, kippenvleugels en hamburgers voorgeschoteld op onze boot. Hierbij kregen we een aantal slaatjes. Alles werd vers bereid door de kok die met ons mee vaarde. Toch vond ik het eten niet echt speciaal als we dit vergeleken met de tour die we maakten in de Whitsundays, daar was het middageten veel meer gevarieerd en zeer lekker.
Al bij al had ik een leuke dag. Grotendeels te danken aan het prachtige koraalrif en zijn bewoners. De tour zelf zou ik niet aanraden tenzij je echt geïnteresseerd bent om te snorkelen én duiken. Dan gaat het om een redelijk accurate prijs voor wat je krijgt. Verwacht echter geen te goede service. Het ging om een goed geoliede machine die hierdoor wat tekortschiet op vlak van vriendelijkheid.
Praktisch
Vooraleer je een tour kiest, moet je voor jezelf uitmaken wat je wil doen: Snorkelen en/of duiken. Ik had graag de mogelijkheid gehad om beide activiteiten te doen en zo kwam ik terecht bij Reef Experience. Zij bieden je de mogelijkheid om twee verschillende locaties van het Great Barrier Reef te bezoeken. Snorkelmateriaal is steeds beschikbaar en daarnaast kunnen de mensen die dit willen ook steeds een duikinitiatie doen. Alles is inbegrepen in de prijs! Prijs/Kwaliteit zag alles er in orde uit en ook op Tripadvisor waren de beoordelingen redelijk goed.
De volledige dag koste €134 per persoon. Al het materiaal, eten en de begeleiding was hierbij inbegrepen, alsook de transport van het hotel naar de touroperator. Boeken kan je doen via de site van Reef Experience.
Logement Cairns
Tijdens mijn bezoek aan Cairns verbleef ik drie nachten in het hotel DoubleTree by Hilton Cairns. Dit 4-sterrenhotel ligt pal op de esplanade en beschikt over een eigen restaurant, zoutwaterzwembad en jacuzzi. Bezoek bovendien ook eens de gigantische vis die in de vijver van het hotel rondzwemt. Elke dag maken ze een ware attractie van zijn voedermoment. Vanwege ons drukke agenda hebben we hieraan echter niet kunnen deelnemen.
De kamers waren zeer goed onderhouden en modern ingericht. Het ontbijt was enorm uitgebreid met zowel keuze uit koude als warme gerechten. Op het moment van mijn bezoek was een onderlinge wedstrijd aan de gang voor beste werknemer van het hotel. Misschien heeft dat er iets mee te maken, maar misschien ook niet. Het personeel was alvast uiterst vriendelijk.
’s Avonds maakte ik ook eenmaal gebruik van het restaurant in het hotel. Ik koos voor een gerecht met scampi’s. Mijn vriendin voorkeur gaf aan een stuk verse zalm. De gerechten waren heel lekker, maar de portie was vrij beperkt.
Verder lezen?
In een volgend verslag kan je lezen over mijn ervaringen in Sydney. Wil je weten wat ik anders allemaal al uitspookte in Australië? Kijk dan hier eens op deze overzichtspagina!














